Skip to content

Hanka Stříbrná

Produkční

Carpe diem — Užívej dne.

Jak ses dostala k divadlu a proč se mu věnuješ?
Divadlo mně vždycky fascinovalo a vzbuzovalo ve mně emoce. S rodinou jsem do divadla chodila už od malička a velmi často. Navštěvovali jsem různá divadla od divadla pro děti přes národní činohru až po muzikál. Ještě než jsem začala chodit do školy, tak jsem začal chodit na ZUŠ Františka Jílka na obor Taneční a tam jsem se do tance zamilovala a absolvovala jsem tam dva stupně Tanečního oboru. Po střední jsem hledala kam bych mohla chodit pravidelně pro radost si zatancovat a našla jsem Studio Aldente. Půl roce tancování jsem Divadlo Aldente doporučila s pohádkou na festival Prázdniny v Telči, kam od svých sedmnácti let jezdím jako pořadatelka. Na festivalu si mně všimla Jitka Vrbková, která se zmíněnou pohádkou také přijela a nabídla mi jestli bych chtěla dělat produkční pro Aldente. Do jako prvního projektu jsem se zapojila do „Who likes Brno?“. A od té doby se produkci věnuji už dva roky a to čím dál víc.

Divadlu se věnuji proto, že rozdává radost, emoce, poučení a hlavně proto že mně baví a chci to co mně na něm baví nabídnout i ostatním.

 

Jaké divadlo máš ty osobně ráda?
Mám ráda divadlo, které se dělá srdcem, s nadšením a láskou. Kdy herci předají zápal a nadšení diváků. Také které rozbrečí, potěší, rozbuší srdce a i ve chvíli kdy divák odchází z divadla, tak v něm zanechá plno pocitů a přinutí diváka k zamyšlení.

 

Jaký je tvůj nesplněný sen, který bys ráda, aby se uskutečnil?
Nesplněný sen, spíš mám pocit že žiji ve snu který se mi plní. Ale když nad tím přemýšlím, sním o práci pro nějaké velké kamenné brněnské divadlo a zároveň chci pracovat na nezávislých divadelních projektech kde můžu realizovat své šílené nápady.

 

Co by ti udělalo největší radost, kdybys to našla na ulici?
Nevím jestli našla spíš by mně potěšilo koho bych potkala, proto že v životě mně vždycky nejvíc potaší setkání se zajímavými lidmi. Moc by mně potěšilo najít nabídku či smlouvu na zajímavou spolupráci v divadelním projektu.