Skip to content

„who am i ?” pro školy

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovolujeme si Vaší škole nabídnout ojedinělé divadelní představení s následnou dílnou. Jedná se o divadelní projekt Divadla ALDENTE Who am I?, kde vedle profesionálních divadelníků hrají dětští a mladiství herci s Downovým syndromem.

Komorní představení pro cca 60 diváků nahlíží do života dětí a lidí s handicapem a pomocí humoru a díky spontaneitě herců s Downovým syndromem boří předsudky a přibližuje nás jeden k druhému.

Následná dílna umožní dětskému divákovi lépe pojmout zhlédnuté představení, když zábavnou a interaktivní formou rozebírá témata inscenace: Kdo je vlastně „normální“? Jaké to je být jiný? Čím mohu handicapovaným pomoci? Mohu se od nich i já něco naučit?

Přijmout lidi s odlišností je důležitým bodem vzdělávání a výchovy každého jedince. Prostřednictvím divadelního zážitku zprostředkovaného přímo lidmi s handicapem, to lze velice dobře. Mimo jiné i proto, že herci s Downovým syndromem mohou v divadle (na rozdíl od většiny školních předmětů) excelovat stejně jako zdraví vrstevníci.

Pro koho? Představení je vhodné pro 5.-9. třídu ZŠ a pro střední školy. Snažíme se o věkovou podobnost diváků na jednom představení.

Kdy? NAPIŠTE, ŽE MÁTE ZÁJEM, DOMLUVÍME SE NA TERMÍNU I ČASE!

Kapacita: 2 třídy (nebo 3 málo početné třídy – max. 70 dětí)
Preferujeme obsazení představení jednou školou (tedy 2 třídy z jedné školy).

Cena: 70 Kč/dítě

Místo: Artbar Druhý Pád, Štefánikova 1, Brno

Objednávky: Jitka Vrbková, 732 638 900, info@divadloaldente.cz

 

REFERNCE:

Reflexe studentů BIGY

Doporučeni pedagogů