Cirkus Pefrecto

Scénář a režie: Sergej Sanža, Jitka Vrbková
Hudba: David Smečka
Výtvarná spolupráce: Alžběta Hanzlová
Světla a zvuk: Bob Racek

 

Hrají:
Principál: Sergej Sanža
Provazochodkyně: Zuzana Filoušová
Vzpěrač: Antonín Měkota
Kouzelník: Martin Polišenský
Klaun: Lukáš Suchánek
Údržbář: Václav Šarkozy
Hlava koně: Kateřina Polišenská

Premiéra: 18. 3. 2024, Klub Leitnerova

“Dámy a pánové! Uvidíte, co jste neviděli, a uslyšíte, co jste neslyšeli.
Cirkus Perfecto je tady!” 

Sál se rozsvěcuje a neony září: CIRKUS PEFRECTO.
Cože? Pe-f-r-ecto? Zase je něco špatně!

Stárnoucí principál Cirkusu Perfecto cestuje s hrstkou umělců, vzpomíná na staré slavné časy a sní o zářivé budoucnosti. Milovník starého dobrého řádu a perfekcionismu se však střetává s realitou: jeho mladí umělci neumí a nebo dokonce odmítají principálovo mistrovství, jeho dokonalou přesnost a zažité řemeslo. Naproti tomu staví svou spontaneitu, přímočarost, nahodilost a žitou přítomnost. I na cirkusové oponě nestojí Perfecto, ale Pefrecto… Je to nezáměrná chyba nebo vymyšlený vtip? 

Svět principálovi utíká mílovými kroky – a on je přesvědčený, že utíká do pekel. Zatímco mladí cirkusáci hledají lásku, principál hledá jediné: způsob, jak postavit všechny do latě!

Cirkus Pefrecto se zamýšlí nad otázkou, co je to vlastně “správné umění”: dokonalé řemeslo nebo především autenticita? Paralelně prosvítá též generační rozpor mezi koordinovanou a pracovitou starší generací a generací Z. Téma vyznívá o to silněji, že do hry vstupují kontrasty mezi umělci s Downovým syndromem a bez něj.

Inscenace je jazykově bezbariérová, využívá pantomimy a fyzického divadla.Projekt vznikl na základě workshopů realizovaných v rámci projektu Kreativního učení „Divadlo a jinakost jako cesta k sebepoznání“.
Je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.

Zpět na inscenace