Filip Teller

herec, režisér, lektor
"Divadlo Aldente je divadlo, které si na nic nehraje."

* 1991

Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská.
Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství.

Hostoval např. v Divadle Husa na provázku, HaDivadle, Divadle Bolka Polívky, Městském divadle Zlín, Divadle Tramtarie či Národním divadle Brno, v souboru Služebníci Lorda Alfréda, Divadle Anička a letadýlko nebo Divadle Komediograf. Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem.

Jeho autorskou prvotinou je inscenace Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem. Účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger.

V roce 2015 založil, společně se svým týmem, divadelní talk show Tell or Show, v níž následující čtyři roky působil jako moderátor a hostitel. V současnosti se věnuje především psaní celovečerních stand up představení a her, živí se též jako zdravotní klaun.

Proč je podle Filipa Tellera Aldente divadlem, které si na nic nehraje?

„Divadlo Aldente je divadlo, které si žije svým životem a kupředu ho posouvají herci, kteří by měli sedět v porotě při předávání cen divadelní kritiky. Tito herci totiž nejlépe ví, co je to pravdivě hrát. A paní ředitelka divadla rodí nejen nápady, ale i děti, a tak to vše dohromady tvoří plodné uskupení naprostých hvězd, bez hranic, vedlejších úmyslů a s nekonečným množstvím lásky. Je to ráj na Zemi.“


Účast v inscenacích:
Stand up down (2021) – režisér, lektor, herec
Zlatý kolovrat (2020) – herec

Ze starších inscenací Divadla Aldente:
Honzík, Klárka a kouzelná skříňka (2012) – herec
Noc ve škole (2011) – herec

Zpět do kategorie