Vendula Kacetlová

produkce, dramaturgie, technika
"Co je důležité? A co není?"

* 1994

Vystudovala Divadelní vědu a Management v kultuře na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Za svoji bakalářskou práci získala 1. cenu Václava Königsmarka. V roce 2013 se účastnila mezinárodního projektu s Divadlem Continuo. Do Divadla Aldente ji přivedla teatroložka a bývalá dramaturgyně divadla, Eliška Poláčková. Zde Vendula rozvíjí svůj všestranný talent – vedle produkční činnosti dělá vše, co je potřeba – třeba i osvětlovače.

Od září 2021 studuje doktorský studijní program DF JAMU. Ve svém dizertačním projektu se věnuje evropským divadelním souborům herců s mentálním znevýhodněním. Soustředí se především na jejich různorodé strategie vedení a komunikace. V té optice nahlíží i konkrétní přístupy ke společné tvůrčí práci a reflexi vlastní zkušenosti s inscenacemi takových souborů.


Vendy: „Kromě studování mě baví tahání se za knoflíky.“

Tahání se za knoflíky (dlouhé, repetitivní, zdánlivě nesmyslné imaginativní dialogy na banální témata) s kamarády i vzdálenějšími známými – kteří ne vždy situaci chápou, někdy si dokonce ťukají na čelo (to někdy dělají i ti kamarádi). Tak tuhle kratochvíli pojmenovávají v Jekatěrinburgu.


Spolupráce na inscenacích:
Káťa a Bajaja (od října 2021)
Antigona (2021)
Stand up Down (2021)
Zlatý kolovrat (2020)

Zpět do kategorie