Skip to content

Tomáš Král

Herec

„Zavolal jsem na telefonní číslo, domluvil se, kdy mám dojít na konkurz a bylo to.“

Jak ses dostal k divadlu a proč se mu věnuješ?
Před několika lety jsem našel v novinách inzerát na rozšíření divadelního kolektivu. Zavolal jsem na ono telefonní číslo, domluvil, kdy dojít na konkurz a bylo to. Pocházím od Prostějova, takže jsem rok dojížděl, ale časově to bylo náročné, proto jsem se do Brna přestěhoval (takže díky divadlu jsem i jak se říká „vyletěl z rodného hnízda“). Postupně jsem dostával nové příležitosti a chopil se jich.
Divadlu se věnuji hlavně kvůli tomu, že chci něco zesebe dát dál a přitom se sám cítit dobře. Možná to zní otřepaně, ale je to tak. Samozřejmě se tomu věnuji i proto, že se rád učím nové věci, poznávám nové lidi a hlavně dělám to, co mě baví.Rád zpívám a tančím, tudíž vyhledávám taneční, pěvecká a pohybová představení.
Hraji i pohádky pro děti. Je pro ně někdy těžké hrát, protože dětský divák je náročný (neopijete ho rohlíkem). O to víc je úžasné, když odchází a baví se při tom o představení, probírají ho atd. Kolikrát se stane, že nechtějí z divadla vůbec odejít.
Moje velká motivace je, když vidím, že se divák baví, že představení prožívá a pak jej i ocení. Ať jde o dětské představení či hru pro dospělé. A pak také režiséři a lidé, kteří mají skvělé nápady, od kterých se můžu učit a poznávat nové věci. A když se tak zpětně podívám, co bych dělal, kdyby ne divadlo, tak mě napadá… eee… „Páni, co bych vlastně dělal“?! :-)

Jaké divadlo máš ty osobně rád?
Já osobně dávám přednost hudebním věcem, ty vyhledávám. Ať už jde o muzikál, taneční nebo pohybové představení. Jak je v tom hudba, tak to je moje. Myslím, že divadlo má být všestranné, vždyť jeho úkolem, mimo jiné, je člověka bavit, aby se odpoutal od všedního života a uvolnil se.

Jaký je tvůj nesplněný sen, který bys rád, aby se uskutečnil?
Můj divadelní sen je hrát ve velkém, výpravném hudebním představení. Kde vše žije, tepe v profesionálním tempu a nasazení. A mimodivadelní? Rád bych natočil hudební film.

Co by ti udělalo největší radost, kdybys to našel na ulici?
Pohodu, fajn lidi…